Περιοδικό STEP: Η διαφήμιση στο περιοδικό είναι επένδυση, χιλιάδες μάτια θα δουν την επιχείρηση σας Στηρίξτε το περιοδικό STEP, κάντε μια ετήσια συνδρομή... Stepperiodiko.blogspot.gr: Καθημερινή ενημέρωση, αφιερώματα, ειδήσεις. Το blog που κάθε μήνα κερδίζει την εμπιστοσύνη όλο και περισσότερων αναγνωστών

...

Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Δεν άντεξε στο τέλος ο Θεσπρωτός, ήττα του ΠΑΣ Αχέρων, ισοπαλία η Φιλιππιάδα

φωτό αρχείου
Ο Θεσπρωτός με γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο (35΄ Πέντσας) και με ένα δοκάρι στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου έλπιζε σε ένα θετικό αποτέλεσμα, αφού είχε και ευκαιρίες να σημειώσει και άλλα γκολ. Όμως στα τελευταία έξι λεπτά η ομάδα της Θεσπρωτίας δέχθηκε 3 γκολ καθώς είχε υποχωρήσει δίνοντας γήπεδο στον Πύρασο. Τα γκολ της γηπεδούχου τα πέτυχε ο Τσουρέλης στο 84΄και 87΄ για να ολοκληρώσει με ελυστοχο χτύπημα πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Στεφανής.

Ο Εθνικός  Φιλιππιάδας παρά τις
πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών και τον κακό αγωνιστικό χώρο Κατάφερε να αποσπάσει λευκή ισοπαλία από την  ΑΕ Φαρκαδόνας  σε ένα ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον  καθόλη την διάρκεια του αγώνα.
Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το Αιγίνιο γνωρίζοντας την ήττα από τον Αιγινιακό με σκορ 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 32ο  λεπτό ο Γουέλκαμ. Η ομάδα του Καναλακίου κατά διαστήματα έπαιξε καλή μπάλα αν και έλειπαν πολλοί παίχτες λόγω τραυματισμών.