Περιοδικό STEP: Η διαφήμιση στο περιοδικό είναι επένδυση, χιλιάδες μάτια θα δουν την επιχείρηση σας Στηρίξτε το περιοδικό STEP, κάντε μια ετήσια συνδρομή... Stepperiodiko.blogspot.gr: Καθημερινή ενημέρωση, αφιερώματα, ειδήσεις. Το blog που κάθε μήνα κερδίζει την εμπιστοσύνη όλο και περισσότερων αναγνωστών

...

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

Αξιοπρεπέστατη η πρώτη εμφάνιση στην Γ΄ Εθνική του ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Αξιοπρεπέστατη ήταν η εμφάνιση στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του Β΄Ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας για την ομάδα του Καναλακίου.
Συγκεκριμένα,  ο ΠΑΣ Αχέρων αγωνίστηκε πριν από λίγο εκτός έδρας για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης. Οι παίχτες του Νίκου Βέκιου στάθηκαν αξιοπρεπώς στο γήπεδο, απέναντι σε
μια έμπειρη ομάδα, στις καθυστερήσεις όμως του πρώτου ημιχρόνου σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας, η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε και άνοιξε το σκορ το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ μπήκε δυναμικά στο γήπεδο, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει. Έτσι, επικράτησε το Οικονόμος Τσαριτσάνης - Πας αχέρων 1-0 από τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.