Περιοδικό STEP: Η διαφήμιση στο περιοδικό είναι επένδυση, χιλιάδες μάτια θα δουν την επιχείρηση σας Στηρίξτε το περιοδικό STEP, κάντε μια ετήσια συνδρομή... Stepperiodiko.blogspot.gr: Καθημερινή ενημέρωση, αφιερώματα, ειδήσεις. Το blog που κάθε μήνα κερδίζει την εμπιστοσύνη όλο και περισσότερων αναγνωστών

...

Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου 2016

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας Κυπελλούχος ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας

Κυπελλούχος ΕΠΣ Πρέβεζας -Λευκάδας ο Εθνικός Φιλιππιάδας Διεξήχθη σήμερα ο τελικός κυπέλλου των ομάδων ΕΠΣ Π-Λ ΑΠΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ-ΑΟΝ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 2014. Έγινε ένα πολύ κάλο παιχνίδι αμφίρροπο με πολλές και καλές φάσεις και για τις δυο ομάδες που στην κανονική του διάρκεια ο αγώνα έληξε ισόπαλος με σκορ 0-0
Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης και συγκεκριμένα στο 95 ο Ορφανός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινό πλασέ και έκανε το 0-1 για τον Τηλυκράτη ενώ ο Εθνικός ισοφάρισε στο β ημίχρονο της παράτασης με κεφαλιά του Άτσκα στο 108 κάνοντας το 1-1 . Ο αγώνας οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι όπου ο Εθνικός με 7-6 στα πέναλτι ανακηρύχθηκε νικητής .
Να πούμε ότι την απονομή του κυπέλλου έκανε
ο πρόεδρος της ΕΠΣ Π-Λ Θωμάς Κάρτσακλας , για την ιστορία ο Εθνικός κατακτά για έκτη (6) φορά το κύπελλο της ΕΠΣ Π-Λ ενώ ο Τηλυκράτης το έχει κατακτήσει τέσσερις (4) φορές . Εθνικός Φιλιππιάδας – Προπονητής Μαγκάκης :Mπαντής, Μάλιος ,Λέτζος ,Διαμαντόπουλος Μαζιώτης (Άτσκα), ,Λάππας(Παπαρούνας) ,Γήτας , Κόμνος ,Δημουλάς ,Κολιάκης (Παπαβασιλείου) ,Χριστογίαννης. Τηλυκράτης Λευκαδάς- Προπονητής Μπέκας : Σκιαδάς ,Κατάγης Σ., Κατάγης Γ. ,Κατάγης Λ.,Κτενάς, Περιστέρης (Ορφανός) ,Ιασωνίδης, Σιδέρης ,Μπουρδούβαλης( Γεωργάκης Γ.) Μακρυγιάννης (Γεωργάκης Ι.), Σκαμνέλος Διαιτητής του αγώνα ο Μπα΄ί'λης Ν. με βοηθούς τους Κωνσταντίνου Η. και Γκαρτζονίκα Η. και τέταρτο διαιτητή τον Γκούμα Γ.