Περιοδικό STEP: Η διαφήμιση στο περιοδικό είναι επένδυση, χιλιάδες μάτια θα δουν την επιχείρηση σας Στηρίξτε το περιοδικό STEP, κάντε μια ετήσια συνδρομή... Stepperiodiko.blogspot.gr: Καθημερινή ενημέρωση, αφιερώματα, ειδήσεις. Το blog που κάθε μήνα κερδίζει την εμπιστοσύνη όλο και περισσότερων αναγνωστών

...

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Της ισοπαλίας για Θεσπρωτό, Εθνικό Φιλιππιάδας και ΠΑΣ Αχέρων

Πήρε τον βαθμό εκτός έδρας ο Θεσπρωτός
Η ομάδα της Θεσπρωτίας κατάφερε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Πιερικό που στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε για την νίκη, όμως ο Θεσπρωτός κατάφερε να αντέξει. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Θεσπρωτίας ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο.
Λευκή ισοπαλία στο Καναλάκι ανάμεσα σε ΠΑΣ Αχέρων και Δωτιέα Αγιάς.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε
όλη τη διάρκεια του αγώνα, ήταν αυτοί που δημιουργούσαν παιγνίδι, που έψαξαν το γκολ, που έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να το πετύχουν, αλλά στάθηκαν πραγματικά άτυχοι και έχασαν την ευκαιρία για μια μεγάλη νίκη. Σίγουρα τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι ακόμα χειρότερα σε περίπτωση που ευστοχούσε στο πέναλντι η ομάδα του Δωτιέα
Αήττητος ο ΕΘνικός Φιλιππιάδας
Γι΄ ακόμη ένα παιχνίδι ο Εθνικός Φιλιππιάδας κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος 0-0 εκτός έδρας με τον Τύρναβο. Αυτή, μάλιστα, είναι η τρίτη «λευκή» ισοπαλία της ομάδας της Φιλιππιάδας εκτός έδρας. Ο Εθνικός του Ηλία Μαγκάκη έχει δύο νίκες στην έδρα του (2-0 τον Ρήγα, 1-0 τον Οπούντιο) και κρατώντας τοα ήττητο και το μηδέν παθητικό, διατηρήθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.
Πρωτοπόρος η ΑΕ Καραϊσκάκης
Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμες εκτός έδρας αναμετρήσεις πανηγύρισε η ΑΕ Καραϊσκάκης, η οποία κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 και έφτασε στη νίκη με2-1 απέναντι στον Φωκικό και προηγείται στην βαθμολογία με 13 βαθμούς.