Περιοδικό Step

Περιοδικό STEP: Η διαφήμιση στο περιοδικό είναι επένδυση, χιλιάδες μάτια θα δουν την επιχείρηση σας Στηρίξτε το περιοδικό STEP, κάντε μια ετήσια συνδρομή... Stepperiodiko.blogspot.gr: Καθημερινή ενημέρωση, αφιερώματα, ειδήσεις. Το blog που κάθε μήνα κερδίζει την εμπιστοσύνη όλο και περισσότερων αναγνωστών

...

Κυριακή 27 Μαρτίου 2016

Α ΕΣΚΑΒΔΕ Playoffs Παραμονής:;Ήττα με ένα πόντο για την Παραμυθιά από τον Αχιλλέα Νεοχωρίου

Νίκη με βραχεία κεφαλή και τα πάντα ανοιχτά για την συνέχεια πέτυχε ο Αχιλλέας Νεοχωρίου επί της Παραμυθιάς με 53-52. Κατάμεστο το κλειστό γυμναστήριο του Νεοχωρίου απο κόσμο και των δυο ομάδων. Η Παραμυθιά ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 25-29. Στο δεύτερο μέρος έγινε μεγάλη μάχη και
δυο λεπτά πριν το τέλος ο Αχιλλέας Νεοχωρίου προηγήθηκε με πέντε πόντους διαφορά 49-44. Δυο τρίποντα από Καρβούνη και Βάτσιο φέρνουν τους φιλοξενούμενους μπροστά με 49-50. Ο Κατσίμπρας κάνει το 51-50 για τον Αχιλλέα αλλά ο Καρβούνης δίνει εκ νέου προβάδισμα στην Παραμυθιά με 51-52. Τελευταία επίθεση για τους Γηπεδούχους. Ο Αρχιμανδρίτης κερδίζει φάουλ και με 2/2 βολές δίνει την νίκη στην ομάδα του Αχιλλέα με 53-52. Την επόμενη εβδομάδα η ρεβάνς στην Παραμυθιά. Σε περίπτωση νίκης της Παραμυθιάς με ένα πόντο το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση. Εαν υπάρξει ισοπαλία την παραμονή κερδίζει ο Αχιλλέας και δεν θα υπάρξει παράταση για να βγει νικητής.
Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Αρχιμανδρίτης με 25 πόντους ενώ από την Παραμυθιά είχε ο Μπάμπος 13 πόντους και ο νεαρός Βάτσιος 12 με δυο τρίποντα.
Δεκάλεπτα:Α:15-17 Β:10-12 Γ:13-08 Δ:15-15
Αχιλλέας Νεοχωρίου(Παπαχρήστος): Γιαννούλης, Κατσίμπρας 8(2), Χαλκιάς Λ.,Θεοδώρου 6(1), Αρχιμανδρίτης 25, Ρόκομος, Γιαννάκης 6, Τασιούλας, Ρούσσας 2, Κολιογιάννης, Κέφης 6, Μεγαπάνος
Παραμυθιά(Καραδήμας): Χάϊδος 9, Ανδρέου, Αθανασίου, Ταχειάς 1,Λάτσος, Αθανασίου Χ. 4, Βάτσιος 12(2), Μπάμπος 13(1),Μπίκας, Χόβολος, Καρβούνης 5(1), Τζιάτζιος